Vše o leštění a broušení

Naše stránky Leštění.cz se specializují na poskytování informací o leštění, broušení, brusivu a další nástrojích pro dosažení dokonalého lesku. Dozvíte se vše o použití různých druhů brusiva a ještě mnohem více.

Leštění hliníku

Při leštění hliníku a jiných kovů je nutné dodržovat správný postup, aby byl leštěný povrch dokonale hladký a lesklý. Proces leštění má čtyři hlavní fáze. Při každé z nich je potřeba na hliník použít jiný druh brusných a leštících kotoučů. Pro každý kov (hliník, nerez, ocel) jsou určené kotouče různého složení a stupně hrubosti. Proto je při leštění hliníku důležité vybrat odpovídající druh kotouče, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku a nedocházelo k poškození povrchu. Při leštění hliníku i jiných kovů je vždy nutné použít brusné a leštící pasty.

Postup při leštění hliníku

1. Broušení hliníku

  • K zarovnání výstupků a nerovností povrchu se používá smirkové plátno nebo brusné rouno a brusná pasta. Na ní hliník a mosaz volíme hrubost 240-320.

2. Kartáčování povrchu

  • Pro vyhlazení veškerých drobných nerovností je vhodné použít sisalové kotoučky s brusnou pastou. Sisal je univerzální materiál pro leštění hliníku, mosazi i oceli.

3. Předleštění

  • Na leštění hliníku jsou vhodné látkové leštící kotouče z Kalika i Brunoku v kombinaci s polomastnými leštícími pastami. Struktura řasených a skládaných látkových kotoučů zaručí zároveň chlazení leštěného povrchu.

4. Doleštění

  • Pro dosažení vysokého lesku se používají jemné leštící kotouče a pasty, nejčastěji mastné nebo suché. Při leštění hliníku je možné použít damaškové kotouče nebo kotouče z Molina.

Návody:

VÍCE INFROMACÍ

 

Sdílet