Vše o leštění a broušení

Naše stránky Leštění.cz se specializují na poskytování informací o leštění, broušení, brusivu a další nástrojích pro dosažení dokonalého lesku. Dozvíte se vše o použití různých druhů brusiva a ještě mnohem více.

Brusné kotouče

Brusné kotoučeBrusné kotouče se nejčastěji používají pro dokončovací práce a povrchové úpravy kovových materiálů, a to jak v profesionálních dílnách a průmyslových výrobnách, tak i v domácnostech. Broušení je mnohdy jediným efektivním způsobem, jak se zbavit rzi, ostrých hran a jiných nežádoucích útvarů na kovových předmětech jakéhokoliv tvaru. Při broušení dochází ke sjednocení, vyčištění a vyrovnání povrchu. Dobře zbroušené kovy jsou pak odolné proti oxidaci a následnému rezavění. Brusné kotouče jsou kompatibilní se všemi typy používaných brusek, jen je potřeba zvolit správné rozměry kotouče.

Brusné kotouče se od sebe liší i hrubostí a tvrdostí brusné plochy, každý brusný kotouč je proto vhodný pro jiný materiál. Hrubé a tvrdé kotouče na broušení oceli jsou díky vysokému brusnému výkonu vhodné zejména pro broušení ostrých hran. Středně tvrdé brusné kotouče jsou určeny pro univerzální použití. Brusný kotouč s jemným zrnem pak využijete zejména při dobrušování povrchu.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet