Vše o leštění a broušení

Naše stránky Leštění.cz se specializují na poskytování informací o leštění, broušení, brusivu a další nástrojích pro dosažení dokonalého lesku. Dozvíte se vše o použití různých druhů brusiva a ještě mnohem více.

Brusné pásy

Brusné pásyBrusné pásy patří mezi nejrozšířenějším nástrojům pro broušení dřeva a dřevěných povrchů, ale také k leštění nerezu, oceli, hliníku či slitin barevných kovů. Nejčastěji se však brusné pásy používají k broušení podlah a leštění nebo matování podobných rozsáhlých ploch. Brusné pásy jsou buď smirkové, abrazivní (scotch-brite) nebo filcové, použití jednotlivých typů záleží především na výsledku, kterého chcete dosáhnout. Smirkové a abrazivní brusné pásy slouží k hrubému broušení a dobrušování, filcové brusné pásy využijete při finálním dolešťování povrchu. Hrubost, šířku a délku pásů na broušení je nutné volit s ohledem na opracovávaný materiál a typ brusky.

Užší brusné pásy jsou vhodné zejména pro pásové brusky, například k broušení dřeva nebo kovových povrchů a slitin, široké nekonečné brusné pásy využívají především stolaři a truhláři k broušení podlah, trámů nebo nábytku.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet