Vše o leštění a broušení

Naše stránky Leštění.cz se specializují na poskytování informací o leštění, broušení, brusivu a další nástrojích pro dosažení dokonalého lesku. Dozvíte se vše o použití různých druhů brusiva a ještě mnohem více.

Řezné kotouče

Řezný kotoučŘezné kotouče mají široké využití nejen na stavbách a v průmyslových provozech, ale i v domácích dílnách. Běžné řezné kotouče na řezání oceli, plechu, kamene nebo nerezu jsou kompatibilní jak s úhlovými bruskami, tak i se stacionárními rozbrusy. Je jen potřeba zvolit správný vnější průměr, velikost upínacího otvoru a typ kotouče, aby bylo řezání efektivní a nedošlo k poničení řezaného materiálu ani brusky. Například řezný kotouč na nerez nesmí obsahovat síru, železo ani chlór, aby nedošlo k znehodnocení materiálu.

Na trhu se můžete setkat se třemi stupni tvrdosti kotoučů. Řezací kotouče s označením P jsou středně tvrdé, vhodné k řezání tenkého plechu, profilových a plných materiálů. Pokud hodláte řezat ušlechtilou ocel a tvrdé matriály, volte raději řezný kotouč s označením R. Nejtvrdší a nejodolnější jsou řezací kotouče označené písmenem S, které snesou i extrémní zátěž a jsou vhodné pro studené řezání nerezových materiálů.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet