Vše o leštění a broušení

Naše stránky Leštění.cz se specializují na poskytování informací o leštění, broušení, brusivu a další nástrojích pro dosažení dokonalého lesku. Dozvíte se vše o použití různých druhů brusiva a ještě mnohem více.

Leštící a brusné pasty

Leštící a brusné pastyLeštící a brusné pasty se používají jako doplněk k brusným kotoučům, na broušení a leštění nejrůznějších povrchů od dřeva a plastu, až po ocel, hliník či nerez.

Brusné pasty se dělí podle konzistence na tuhé, polotuhé a tekuté, přičemž každý typ je vhodný pro broušení různých povrchů. Intenzita broušení je dána hustotou brusné pasty. Leštící pasty jsou určeny pro předleštění a finálnímu leštění povrchu. Dělí do skupin podle složení, tedy na mastné, polomastné a tuhé leštící pasty a samozřejmě také podle vhodnosti použití na různé typy povrchu.

Brusné a leštící pasty jsou směsí abrasiv rozptýlených v tuhém tukovém základu, které jsou zdravotně nezávadné, netoxické a nemají dráždivé účinky. Například německé pasty UNIPOL jsou ekologické na bázi oxidu hliníku. Prázdné obaly a zbytky past není potřeba likvidovat žádným speciálním způsobem. Při výběru leštící nebo brusné pasty dbejte pokynů výrobce a řiďte se návodem na obalu výrobku, aby byl výsledný efekt co nejlepší.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet