Vše o leštění a broušení

Naše stránky Leštění.cz se specializují na poskytování informací o leštění, broušení, brusivu a další nástrojích pro dosažení dokonalého lesku. Dozvíte se vše o použití různých druhů brusiva a ještě mnohem více.

Brusky

Brusky FLEXBrusky se používají na řezání, broušení a leštění nejrůznějších materiálů od dřeva až po kovy či slitiny. Každá bruska je však vhodná na broušení jiných povrchů nebo jiným způsobem. V domácích dílnách jsou nejvíce používané ruční brusky, z nichž nejběžnější jsou úhlové brusky, takzvané flexy, a to kvůli univerzálnímu použití, dále pak pásové či vibrační brusky. V průmyslových podnicích jsou nejpoužívanější stolní a velké pásové brusky pro broušení velkých ploch.

Pokud se chystáte pořídit si brusku do své dílny, rozmyslete si, pro jaké účely jí budete používat. Na trhu se totiž setkáte s velkým množstvím nejrůznějších druhů a typů. Pro klasické broušení dřevěných nebo kovových ploch jsou nejpraktičtější ruční úhlové brusky, kde můžete měnit brusné a leštící kotouče podle aktuální potřeby, na leštění kovu pak využijete například leštící ruční brusky. Každý zkušený prodejce vám jistě poradí, jakou brusku a brusivo vybrat, aby splňovala veškerá očekávání.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet