Vše o leštění a broušení

Naše stránky Leštění.cz se specializují na poskytování informací o leštění, broušení, brusivu a další nástrojích pro dosažení dokonalého lesku. Dozvíte se vše o použití různých druhů brusiva a ještě mnohem více.

Sisalové leštící kotouče

Sisálové leštící kotoučeSisalové leštící kotouče jsou vyrobeny z 100% sisalové tkaniny nebo ze sisalu v kombinaci s bavlnou. Kotouče jsou vhodné ke kartáčování, jemné předlešťování a leštění nerezu či mosazi. Sisalové kotouče je nejprve potřeba natřít brusnými pastami, aby byl po leštění povrch dokonale hladký a připravený pro další stupeň zpracování. Touto technikou se upravují součásti určené pro galvanické pokování a předlešťování. Kartáčováním pomocí sisalových leštících kotoučů dojde ke sjednocení povrchu a odstranění kysličníků, které vznikají při broušení a oxidaci povrchu.

Pro leštění nerezu a mosazi se nejčastěji používají pasty Gama 76 a Unipol 320, jenerez a mosaz dokonale vyhladí. Průměr sisalových kotoučů pro leštění mosazi a nerezu se pohybuje od 80 mm až do 1000 mm, tloušťka kotoučů je 12 až 25 mm. Pokud je potřeba použít pro leštění nerezu nebo mosazi silnější kotouče, lze spojit 2 a více kotoučů, a tím dosáhnout potřebných rozměrů.

Doporučený postup leštění mosazi a nerezu

  • Kartáčování mosazi a nerezu - použít sisalový kotouč a pastu Gamma 76.
  • Dále leštit bavlněným kotoučem Kaliko za použití pasty Avion.
  • Na dosažení vysokého lesku - použít bavlněný kotouč Molino za pomocí pasty Alfa 535.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet