Vše o leštění a broušení

Naše stránky Leštění.cz se specializují na poskytování informací o leštění, broušení, brusivu a další nástrojích pro dosažení dokonalého lesku. Dozvíte se vše o použití různých druhů brusiva a ještě mnohem více.

Lamelové kotouče

Lamelové brusné kotoučeLamelové kotouče se obecně používají k zdrsňování a odhrotování povrchů, odstraňování laku a lesku nebo k čištění povrchu. Podle materiálu, ze kterého jsou lamelové kotouče vyrobeny, je můžeme rozdělit na abrazivní disky se zinkokorundem, smirkové lamelové kotouče nebo filcové leštící lamelové kotouče. Volte vždy takový lamelový kotouč, jehož hrubost a materiál odpovídá potřebám pro broušení daného povrchu a způsobu použití, třeba pro ruční broušení.

 

Abrazivní disky se zinkokorundem jsou vhodné zejména na obrábění nerezavějící oceli, protože kvalitní lamelový kotouč tohoto typu dosahuje vysokého odběru povrchového materiálu. Smirkové lamelové kotouče jsou zhotoveny z brusných smirkových lamel a jsou určeny jak pro poloautomatické a běžné brusky, tak i na ruční broušení a předleštění. Ruční broušení je vhodné zejména při úpravě malých ploch nebo drobných nerovností. Filcový leštící lamelový kotouč pak slouží pro dolešťování a finální úpravu povrchu.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet